Izvor: Vesti-online.com, 19.Jan.2016, 14:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Još jedan poraz tzv. Kosova!
Kosovo nije uspelo da postane član Međunarodnog arbitražnog suda u Hagu pošto je ostalo bez podrške SAD i zemalja Kvinte, što se u Prištini tumači kao prva izgubljena diplomatska bitka u ovoj godini.
Ovaj neuspeh je došao samo dva meseca posle jednog većeg neuspeha - pokušaja da se učlani u Unesko, za šta nije uspelo da obezbedi podršku svih zemalja koje su priznale jednostrano proglašenu nezavisnost, piše "Koha ditore".
List ukazuje da se Priština >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << još nije prijavila ni za učlanjenje u Savet Evrope i dodaje da vlada samoproglašenog Kosova zapravo pokušava da sakrije neuspehe.
Zahtev za članstvo u Međunarodnom arbitražnom sudu Kosovo je predalo na svečanosti u Ministarstvu za spoljne poslove Holandije, a potpisao ga je zamenik premijera i ministar spoljnih poslova tzv. Kosova Hašim Tači.
Nastavak na Vesti-online.com...







