Jeremić poručio: Ako budemo sedeli i ćutali...

Izvor: Vesti-online.com, 19.Jan.2017, 22:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jeremić poručio: Ako budemo sedeli i ćutali...

Predsednik CIRSD Vuk Jeremić kaže u Trsteniku da vlast građanima poručuje da se strpe i čekaju bolje sutra i da se plaši da na ovakav način to nikad neće stići.

Bivši šef srpske diplomatije, koji je najavio kandidaturu za predsednika Srbije, rekao je da Srbija može mnogo bolje.

- Ako budemo sedeli i ćutali, biće nam svakim danom sve gore. Oni su ti koji to ne umeju da postignu i zato treba da >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << odu - izjavio je Jeremić.

Razgovarajući sa građanima o konkretnim rešenjima za ključne probleme i izazove Srbije i slušajući njihove sugestije i predloge pre nego što izađe sa predsedničkim programom, Jeremić je naglasio da će zahtevati da u Srbiji postoje jasni, fer i jednaki uslovi za poslovanje svih, bez obzira na poreklo ili stepen bliskosti sa vlašću.

- Kao predsednik Srbije radiću na stvaranju kvalitetnih i dobro plaćenih radnih mesta, na obnovi industrije i dolasku investitora sa visokom poslovnom etikom koji donose sopstveni kapital i moderne tehnologije. Zalagaću se za veće ciljane investicije u proizvodnju i infrastrukturu, za podsticanje lične potrošnje i za otvaranje novih tržišta za našu privredu u svetu - izjavio je Jeremić u sali Skupštine opštine Trstenik.

On je naglasio da jedan od najznačajnijih državnih prioriteta mora biti transformacija i preporod poljoprivrede i ukazao da je prirodno da jedna od okosnica srpske poljoprivrede treba da bude povrtarstvo i voćarstvo.

- Kao prvo založiću se za zabranu prodaje poljoprivrednog zemljišta strancima - poručio je Jeremić.

On je dodao i da će insistirati za izgradnji infrastrukture koja je u nacionalnom interesu, pre svega Moravskog koridora, autoputa Pojate-Preljina.

- Ne razumem zašto se umesto toga forsiraju projekti poput autoputa prema Albaniji! Čija je to ideja? Možda Tonija Blera i drugih savetnika ove Vlade -  rekao je Jeremić.

Pre skupa, Jeremić je, zajedno sa suprugom Natašom, posetio domaćinstvo Zorana Karića u trsteničkom selu Odžaci gde je sa domaćinom, njegovim komšijama i poljoprivrednicima iz drugih sela u ovom kraju razgovarao o problemima sa kojima se suočavaju.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.