Jemen:Teroristi napali ministarstvo

Izvor: B92, 05.Dec.2013, 08:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jemen:Teroristi napali ministarstvo

Sana -- U napadu bombaša-samoubice i ekstremista na zgradu jemenskog Ministarstva odbrane najmanje 29 ljudi poginulo, dok je 70 povređeno, javlja BBC.

Prvo se bombaš-samoubica jutros zaleteo automobilom punim eksploziva na kapiju zgrade jemenskog Ministarstva odbrane. Nakon prvog, naišao je i drugi automobil sa ekstremistima koji su bili u vojnim uniformama i nastavljen je napad.

Odmah nakon eksplozije u okolini zgrade čuli su se pucnji, a agencija Rojters navodi i da su >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << napadači uspeli da uđu u Ministarstvo, u čijim prostorijama je razmenjena vatra.

Zvaničnici su rekli da je situacija sada pod kontrolom i da je poginula većina napadača.

Za sada, nijedna grupa nije preuzela odgovornost za današnje napade.

Posle eksplozije su u stari deo Sane, gde se pored Ministarstva odbrane nalazi i jemenska Centralna banka, stigli hitna pomoć i nekoliko vojnih vozila.

"Eksplozija je bila veoma jaka, čitava zgrada se zatresla, a iz nje se uzdigao veliki oblak dima", izjavio je za Rojters očevidac koji radi u obližnjoj zgradi.

Nasilje je često u Jemenu, gde privremena vlada nastoji da se izbori sa secesionistima sa juga zemlje, borcima al-Kaide i pobunjenika sa severa, kao i teskim ekonomskim problemima.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Napad bombaša-samoubice na Ministarstvo odbrane u Jemenu

Izvor: Blic, 05.Dec.2013

U samoubilačkom bombaskom napadu u Sani na zgradu Ministarstva odbrane Jemena poginulo je prema prvim podacima 20 ljudi, a desetine su ranjene. Sana, prestonica Jemena..Odmah nakon eksplozije u okolini zgrade čuli su se pucnjevi, a agencija Rojters navodi i da su napadači uspeli da udju u Ministarstvo,...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.