Izrael neće tolerisati ekstremizam

Izvor: Vesti-online.com, 25.Dec.2014, 17:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Izrael neće tolerisati ekstremizam"

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izjavio je u četvrtak u božićnoj poruci da Izrael nikada neće tolerisati ekstremizam i mržnju i napomenuo da su hrišćani na Bliskom istoku žrtve progona.

"Hrišćanske zajednice širom Bliskog istoka prolaze kroz veoma težak period. Oni su izloženi nasilju, progonu i strahu. Setimo se zajedničkog nasleđa i vrednosti koje nas ujedinjuju pred ekstremizmom i mržnjom, koje mi nikada nećemo prihvatiti", rekao je Netanjahu u video poruci.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << />
On je dodao da hrišćani na Bliskom istoku prolaze kroz teškoće, ali da oni koji žive u Izraelu uživaju u verskoj slobodi i demokratiji.

"To je jedan izuzetak, zato što je ovde u Izraelu verska sloboda sveti princip", rekao je izraelski premijer, preneo je "Sputnjik".

Od milion hrišćana koji su živeli u Iraku pre invazije SAD na tu zemlju 2003. godine preostalo ih je oko 250.000.

Hrišćani su izloženi progonu i ubistvima i u susjednoj Siriji.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.