Izvor: Nezavisne Novine, 09.Avg.2018, 09:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izrael ispalio 140 raketa na područje Gaze

GAZA - Izraelske odbrambene snage ispalile su 140 projektila na područje Gaze tokom serije vazdušnih napada.

Napadi su uslijedili nakon što su navodno pripadnici Hamasa ispalili 150 raketa na područje južnog Izraela.

"Avioni izraelskih odbrambenih snaga gađali su više od 20 terorističkih pozicija, kao i kamp za obuku. Među ciljanim objektima su postrojenja za proizvodnju i skladištenje oružja, kompleksi koje koriste snage Hamasa i instalacije za eksperimentalno >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << lansiranje raketa", saopšteno je iz izraelskih snaga.

Najmanje tri osobe su poginule, a više od 10 je povrijeđeno tokom napada Izraela, javlja "Wafa News".

RT navodi da izraelske snage ostaju na visokom stepenu spremnosti te su saopštile da su pripremljene za razne scenarije.

"Hamas je odgovoran i snosi posljedice za trenutne događaje", saopšteno je, prenosi "Klix.ba".

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.