Izrael delio anti-hamas bombone Palestincima

Izvor: Vesti-online.com, 30.Jun.2014, 17:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izrael delio "anti-hamas" bombone Palestincima

Izrael je "anti-hamas" bombone delio Palestincima u Ramali i Nablusu, gradovima na Zapadnoj obali, prenose danas izraelski mediji.

Uz svaku bombonu je bila ceduljica "Evo nekoliko slatkiša za Zapadnu obalu, gde vam je Hamas zagorčao život". Po navodima očevidaca, bombone su na ulicama delili izraelski vojnici. Palestinci smatraju da je to deo "psihološkog rata" Izraela koji

želi da palestinsko stanovništvo na Zapadnoj obali okrene protiv Hamasa.

Mediji >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << su dodali da su bombone deljene u subotu kada je za muslimanske vernike počeo Ramazan. Izraelska vojska je već dve nedelje na palestinskim teritorijama u

potrazi za tri mlada Izraelca nestala 12. juna između Vitlejema i Hebrona, području koje je pod izraelskom kontrolom. Izrael za otmicu optužuje Hamas.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.