Izložba Davora Gopca u Beogradu

Izvor: Blic, 17.Feb.2012, 03:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izložba Davora Gopca u Beogradu

Frontmen zagrebačkog rok sastava „Psihomodo pop“ Davor Gobac prvi put u Beogradu i Srbiji predstaviće se kao slikar retrospektivnom izložbom naslovljenom „Oh Yeah!“, 27. i 28. februara u Domu omladine.

Obe večeri ulaz je besplatan za sve zainteresovane, dakle - bez pozivnica ili ulaznica.

Pevač kultnog benda poznatog po hitovima kao što su „Ja volim samo sebe", „Frida", „Sexy magazin", „Osjećam se haj" i „Domovine sin", u >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << DOB-u će izložiti 24 slike, odnosno, kako sam kaže, „mazarije", koje je stvorio od 1987. do 2009. godine nadahnut stripovima i, uopšte, pop-artom.

Uticajni rok kritičar Darko Glavan svojevremeno je za njegove slike napisao da su urbana naiva.

- Ja ne crtam kokice i petlove, nego kante za smeće i aute. Moji najveći uzori u slikarstvu su Volt Dizni (Walt Disney) i Endi (Andy) Vorhol. U principu je to nekakav pop-art. Moji prijatelji Goran Pirš Piro i Davor Slamnig isto nešto crtaju, pa smo se zezali i naš pravac nazvali „novi pop". Kao novi pop-art - rekao je Davor Gobac.

Povezane vesti: Balašević u Madlenijanumu Otvorena izložba "Berlinska soba" na Kalemegdanu Da sećanja ne izblede Narodni muzej neće raditi od 15. do 19. februara Pravimo koncert za zaljubljene

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.