Izvor: Blic, 12.Jul.2012, 18:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Izabrana idejna rešenja za javne česme
Na konkursu za idejno rešenje budućeg izgleda novih javnih česmi tri pobednička rešenja su izradili autori Mirjana Ilić, Miloša Milivojevića i Srđan Prcović, saopšteno je danas u JKP "Beogradski vodovod i kanalizacija".
Na konkursu, organizovanom povodom obeležavanja 120 godina rada i postojanja gradskog vodovoda, učestvovalo je 47 autora a izbrana su, odlukom žirija, devet pobedničkih radova, odnosno za svako mesto po tri rada.
Predsednik žirija, arhitekta >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Jovan Mitrović je rekao da su osnovni kriterijumi koji su se poštovali prilikom izbora pobedničkih rešenja bili održivost, funkcionalnost i estetika.
Mitrović je rekao i da je cilj konkursa bio da se odaberu radovi javnih česmi koje će zadovoljiti potrebe građana, da budu i estetske i funkcionalne kao i da odgovaraju finansijskim mogućnostima grada.
Prema njegovim rečima, pobednička rešenja su po stilu savremena, nisu arhaična i odgovaraju potrebama 21. veka.
Učesnici konkursa su svoje radove slali pod šifrom, a petočlani žiri je imao težak posao jer su neki od autora slali po više radova.
Tri pobednička rešenja nagrađena su sa po 100.000 dinara, druga tri sa po 50.000 dinara, a treća tri rada sa po 25.000 dinara.
Prve nove javne česme, koje treba da budu otporne i na vremenske uslove i vandale, a što će biti utvrđeno kroz proveru mogle bi biti postavljene tokom jeseni.
Mesto na kojima će biti postavljene zavisi od predloga građana, koje su i danas nadležni pozvali da predloze mesta za njih kao i tehničkih mogućnosti vodovodne mreže.










