Izvor: Nezavisne Novine, 05.Sep.2016, 22:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ivanić: Republika Srpska mora da bude prisutnija u distriktu Brčko

BRČKO - Počasni predsjednik PDP-a Mladen Ivanić izjavio je da Republika Srpska mora biti više prisutna u distriktu Brčko, jer sve prethodne vlasti nisu dovoljno učinile da veza između Banjaluke i Brčkog bude jaka koliko može i treba da bude.

"Brčko je bitno ne samo kao distrikt BiH nego i za srpski narod i za Republiku Srpsku", rekao je Ivanić na predizbornoj konvenciji u Brčkom gdje su predstavljeni kandidati koalicije PDP-NS za lokalne izbore 2016. godine.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine <<
On očekuje da će ova koalicija postići dobar rezultat na predstojećim izborima i da će početi da mijenja dosadašnje stanje u distriktu.

Prije početka večerašnjeg skupa, predsjednik stranke Napredna Srpska Adam Šukalo rekao je novinarima da već sam početak predizborne kampanje obiluje nepravilnostima, posebno u pravljenju biračkih spiskova.

"Kancelarija Republike Srpske koja je u Brčkom otvorena uoči prošlih opštih izbora, ovdje je radila samo dva-tri dana. Otprilike toliko za građane Republike Srpske koji žive i distriktu Brčko rade i političari sa nivoa republičke vlasti", istakao je Šukalo, obraćajući se učesnicima konvencije.

Prema riječima predsjednika brčanskog odbora Napredne Srpske Milorada Mitrovića, kandidati koalicije PDP-NS koji dobiju povjerenje birača neće blatiti nikoga, nego samo podsjećati i ukazivati na greške prethodne vlasti.

"Ukoliko se Srbima ne omogući da izađu na referendum o Danu Republike Srpske, referendumski će moći da se izjasne 2. oktobra", poručio je sa večerašnjeg predizbornog skupa predsjednik brčanskog odbora PDP-a i nosilac liste koalcije PDP-NS Siniša Golić.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.