Italijanska policija uhapsila srpskog preduzetnika

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 11.Jun.2010, 13:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Italijanska policija uhapsila srpskog preduzetnika

PADOVA -

Finansijska policija u Padovi uhapsila je tridesetdevetogodišnjeg Srbina pod optužbom za utaju poreza i finansijske malverzacije kojima je državi naneo štetu u iznosu od šet miliona evra, javila je Ansa.

Italijanska agencija navodi da je uhapšeni Zoran Lazarević vlasnik jedne građevinske zadruge koja je specijalizovana za poslove na severoistoku Italije, u području oko Padove, ne precizirajući da li je reč o državljaninu Srbije ili Italije.

Lazarević >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je optužen za utaju poreza, izdavanje lažnih faktura i uništavanje i falsifikovanje knjigovodstvene dokumentacije.

On je vodio dvostruko knjigovodstvo i falsifikovao pečate banaka i srpskih institucija, a srpski radnici svedoče da im često nije plaćao plate i doprinose, navela je Ansa.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.