Pakistan: Opozicioni aktivisti kidnapovali 22 vojnika

Izvor: Blic, 28.Dec.2012, 01:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pakistan: Opozicioni aktivisti kidnapovali 22 vojnika

Oko 200 teško naoružanih opozicionih aktivista izvelo je danas juriš na dva paravojna državna kampa na severozapadu Pakistana, pri čemu su ubili dva i kidnapovali najmanje 22 vojnika, saopštili su zvaničnici.

Napadači, opremljeni teškim oružjem uključujući minobacače i raketne lansere, upali su pre zore u dva paravojna kampa nedaleko od grada Pešavar, u blizini nemirnih plemenskih oblasti koje se graniče sa Avganistanom i koje se smatraju utočištima talibana i aktivista >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << povezanih sa Al-kaidom, preneo je AFP.

Zvaničnik lokalne uprave Naved Akbar rekao je da su bezbednosne snage postavile barikade na nekim putevima i počele da pretražuju pojedine oblasti.

Za sada niko nije preuzeo odgovornost za jutrošnji napad.

Pakistanski talibani su u avgustu objavili video snimak na kome se vide odsečene glave desetak vojnika, a vojska je neposredno pre toga saopštila da je 15 vojnika nestalo posle sukoba sa akvitistima u plemenskom distriktu Badžaur.

U protekle dve nedelje izvedeno je više napada na severozapadu Pakistana, uključujući napad bombaša-samoubice tokom političkog sastanka u Pešavaru u subotu, u kojem je ubijen visoki politički zvaničnik Bašir Bilur i za koji su odgovornost preuzeli talibani.

Pakistan je izgubio više od 3.000 vojnika u borbi protiv domaćih pobunjenika, ali je pružio otpor američkom pritisku da učini više kako bi eliminisao utočišta koje koriste borci protiv Amerikanaca u Avganistanu.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Sirija: U vazdušnom napadu ubijeno 14 ljudi od kojih osmoro dece

Izvor: Blic, 28.Dec.2012

U vazdušnom napadu vladinih snaga na severu Sirije danas je ubijeno 14 ljudi, među kojima osmoro dece i dve žene, saopštila je sirijska Observatorija za ljudska prava...Napad je izveden u gradu Al Sadiri, južno od Alepa, kao odgovor na napad pobunjenika, preneo je AP...Lokalni aktivista te nevladine...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.