Iračke snage se povukle iz Tikrita

Izvor: RTS, 16.Jul.2014, 12:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Iračke snage se povukle iz Tikrita

Snage Iraka povukle se iz Tikrita, grada na severu zemlje koji je pod kontrolom ekstremista. Vojska je u operacijama za ponovno zauzimanje Tikrita naišla na žestok otpor, rekao je vojnik koji je učestvovao u borbi.

Vladini vojnici i saveznički šitski dobrovoljci koji učestvuju u borbama bili su primorani da se u utorak pred zalazak sunca povuku u bazu četiri kilometara južno od Tikrita, javlja Rojters, a prenosi Tanjug.

Iračke snage naišle su na >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << jako minobacačko granatiranje i snajpersku vatru, saopštili su vojni izvori.

Pokušaj da se preuzme Tikrit, koji je 12. juna pao u ruke sunitskih pobunjenika pod vođstvom ekstremističke grupe Islamska država Irak i Levant, počeo je pre dve i po nedelje.

Jutros u Tikritu nisu zabeležene nikakve borbe, naveli su meštani.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.