Ipsos: Ubedljiva većina protiv izbora, vlada će biti bolja

Izvor: Blic, 04.Avg.2013, 16:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ipsos: Ubedljiva većina protiv izbora, vlada će biti bolja

Ubedljiva većina građana Srbije protivi se vanrednim parlamentarnim izborima i smatra da će rekonstruisana vlada funkcionisati bolje nego do sada, pokazalo je istraživanje agencije Ipsos Stratedžik marketing, koje je dostavljeno Beti.

Istraživanje je sprovedeno 31. jula, telefonom, na uzorku od 1.200 punoletnih građana Srbije.

Istraživanju je prethodilo saopštenje premijera Srbije Ivice Dačića da URS i lider te partije Mlađan Dinkić nisu više članovi vlade >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i vladajuće koalicije, zatim i intenzivna razmena saopštenja izmedju Dinkića i Dačića, kao i "relativno neutralni stav" potpredsednika Vlade Aleksandra Vučića u pogledu te rasprave.

Istraživanje je pokazalo da četiri petine građana, odnosno 79 odsto, smatra da je bolje da vlada bude rekonstruisana nego da se ide na parlamentarne izbore.

Za odluku da URS i Mlađan Dinkić napuštaju vladu čulo je 84 odsto građana, skoro dvostruko više je onih koji misle da je ta odluka dobra za Srbiju (53 prema 28 odsto), dok 61 odsto smatra da će Vlada bez URS funkcionisati bolje.

U stavu da će Vlada posle rekonstrukcije biti bolja prednjače mladi, čak 70 odsto onih od 18 do 29 godina, pokazalo je istraživanje.

Zbivanja oko rekonstrukcije vlade prati 60 odsto građana Srbije, 15 odsto to radi veoma pažljivo, a ubedljivo najpažljivije prate stariji sugrađani, odnosno 71 onih koji imaju više od 65 godina, navodi se u istraživanju.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Ogromna podrška rekonstruisanoj Vladi, Srbi protiv izbora

Izvor: Vesti-online.com, 04.Avg.2013

Apsolutna većina građana Srbije, njih skoro 80 odsto, protivi se vanrednim parlamentarnim izborima i smatra da će rekonstruisana Vlada funkcionisati bolje nego do sada, pokazalo je istraživanje agencije Ipsos Stratedžik marketing, koje je dostavljeno Beti...Istraživanje je sprovedeno na uzorku...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.