Izvor: B92, 17.Apr.2019, 14:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Incko: Neformiranje vlasti na nivou BiH velika sramota
Visoki predstavnik za BiH Valentin Incko izjavio je danas u Banjaluci da je velika sramota to što još nije formiran novi saziv Saveta ministara.
Posledice su vidljive već sada u Savetu Evrope, gde BiH više nije zastupljena, rekao je Incko, prenosi RTRS pozivajući se na Srnu.
Prema njegovim rečima, neformiranje vlasti nije dobro, jer narod očekuje da izvršne vlasti rešavaju bitne probleme građana.
On je istakao da je Republika Srpska veoma brzo formirala >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Vladu.
U vezi sa nacrtima zakona o izmenama i dopunama Zakona o policiji i unutrašnjim poslovima i o izmenama i dopunama Zakona o javnom redu i miru, koji se razmatraju u Narodnoj skupštini, Incko je rekao da na sastanku sa predsednikom parlamenta Nedeljkom Čubrilovićem nije išao u detalje.
"Nismo išli u detalje", rekao je Incko, odgovarajući na pitanje da li je tražio povlačenje ovih zakona.
Visoki predstavnik za BiH izneo je očekivanje da će ti akti biti u skladu sa međunarodnim normama.







