Izvor: Nezavisne Novine, 12.Jul.2016, 17:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ina postala većinski vlasnik Energopetrola iz BiH
ZAGREB - Hrvatska Ina i mađarski Mol potpisali su Ugovor o sticanju dionica Energopetrola, kojim je Ina preuzela od Mola 33,5 odsto akcija naftaša iz BiH, saopštila je danas hrvatska naftna kompanija.
Ovom transakcijom Ina je povećala svoj vlasnički udio u Energopetrolu na 67 odsto, postavši tako većinski vlasnik kompanije čiji će finansijski rezultati biti konsolidovani u rezultate INA Grupe, prenosi Tportal.
"Akvizicijom Energopetrola Ina se dodatno pozicionirala >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << na tržištu BiH, te dokazala da veruje u dugoročnu perspektivu Energopetrola i tržišta Bosne i Hercegovine. Ovim Ina postaje najveći pojedinačni distributer naftnih derivata u toj zemlji, sa ukupno 101 aktivnom benzinskom pumpom u maloprodajnoj mreži", navodi se u saopštenju Ine.
Nastavak na Nezavisne Novine...
Ina postala najveći naftaš i u komšiluku
Izvor: B92, 13.Jul.2016, 08:37
Zagreb -- Hrvatska Ina i mađarski Mol potpisali su Ugovor o sticanju deonica Energopetrola, kojim je Ina preuzela od Mola 33,5 odsto akcija naftaša iz BiH...Tom transakcijom Ina je povećala svoj vlasnički udeo u Energopetrolu na 67 odsto, postavši tako većinski vlasnik kompanije čiji će finansijski...











