Izvor: Nezavisne Novine, 12.Jul.2016, 17:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ina postala većinski vlasnik Energopetrola iz BiH

ZAGREB - Hrvatska Ina i mađarski Mol potpisali su Ugovor o sticanju dionica Energopetrola, kojim je Ina preuzela od Mola 33,5 odsto akcija naftaša iz BiH, saopštila je danas hrvatska naftna kompanija.

Ovom transakcijom Ina je povećala svoj vlasnički udio u Energopetrolu na 67 odsto, postavši tako većinski vlasnik kompanije čiji će finansijski rezultati biti konsolidovani u rezultate INA Grupe, prenosi Tportal.

"Akvizicijom Energopetrola Ina se dodatno pozicionirala >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << na tržištu BiH, te dokazala da veruje u dugoročnu perspektivu Energopetrola i tržišta Bosne i Hercegovine. Ovim Ina postaje najveći pojedinačni distributer naftnih derivata u toj zemlji, sa ukupno 101 aktivnom benzinskom pumpom u maloprodajnoj mreži", navodi se u saopštenju Ine.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Ina postala najveći naftaš i u komšiluku

Izvor: B92, 13.Jul.2016, 08:37

Zagreb -- Hrvatska Ina i mađarski Mol potpisali su Ugovor o sticanju deonica Energopetrola, kojim je Ina preuzela od Mola 33,5 odsto akcija naftaša iz BiH...Tom transakcijom Ina je povećala svoj vlasnički udeo u Energopetrolu na 67 odsto, postavši tako većinski vlasnik kompanije čiji će finansijski...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.