INDIJCI LOCIRALI ČUDO NA MESECU: Pokušava se uspostavljanje komunikacije!

Izvor: SrbijaDanas.com, 08.Sep.2019, 21:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

INDIJCI LOCIRALI ČUDO NA MESECU: Pokušava se uspostavljanje komunikacije!

Uspešna potraga

Predsednik Indijske svemirske agencije K. Sivan danas je izjavio da je modul, indijsko tehničko čudo koje se spustilo na Mesec sa kojim je komunikacija izgubljena tokom ateriranja lociran na tlu ovog nebeskog tela kao i da se nastavljaju pokušaji da se sa njim uspostavi komunikacija.

Agencija Press Trust of India citira Sivanovu izjavu da su kamere sa "Čandrajana 2", orbitera ove Mesečeve misije, locirale modul na površini Meseca, ali nema zvanične >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << potvrde ove informacije od agencije.

Indian Space Research Organisation (ISRO) Chief, K Sivan to ANI:We've found the location of #VikramLander on lunar surface&orbiter has clicked a thermal image of Lander. But there is no communication yet. We are trying to have contact. It will be communicated soon. #Chandrayaan2 pic.twitter.com/1MbIL0VQCo

— ANI (@ANI) September 8, 2019

Inače, Indijska svemirska agencija je saopštila ranije da je izgubila kontakt sa lunarnim modulom Vikram u subotu kada se on približavao Mesečevom južnom polu da bi spustio vozilo koje je trebalo da traga za tragovima vode. Ovo je druga indijska misija na Mesec, prva je bila 2008. godine s letelicom Čandrajan 1 čiji je cilj bio potraga za vodom na površini Meseca uz korišćenje radara.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.