Izvor: Kurir, 20.Jul.2010, 17:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
IMENOVAN PRIVREMENI ZASTUPNIK ZA PIROTSKI "PRVI MAJ"
PIROT - Agencija za privatizaciju Srbije imenovala je politikologa i rukovodioca Službe marketinga u "Prvom maju" iz Pirota Veljka Krstića za privremenog zastupnika kapitala u toj tekstilnoj fabrici.
Krstić je novinarima kazao da će u roku od 15 dana zakazati sednicu Skupštine akcionara "Prvog maja", na kojoj bi trebalo da budu razrešeni dosadašnji članovi Upravnog i Nadzornog odbora i imenovan novi Upravni odbor koji potom bira direktora. Agencija za privatizaciju 11. juna >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << je raskinula ugovor o prodaji Industrije odeće "Prvi maj", koju su 2007. godine kupile kompanije u vlasništvu Đorđija Nicovića. Ugovor je raskinut jer kupac nije ispunio investicione obaveze za drugu godinu u iznosu od milion evra.
Nicović, koji je preko firmi "Irva investicije" i "Jabuka" iz Beograda kupio "Prvi maj" za 1,75 miliona evra, bio je u obavezi da u to preduzeće investira četiri miliona evra. Predsednik Veća Saveza samostalnih sindikata Pirota Rodoljub Ćirić rekao je da je Agencija za privatizaciju kasnila sa imenovanjem zastupnika kapitala, s obzirom da je predlog lokalne samouprave da to bude Veljko Krstić poslat 23. juna.
"Već je trebalo da se izaberu svi organi upravljanja i imenuje direktor i ugovaraju novi poslovi. Dobro je ipak što je zastupnik konačno imenovan", kazao je Ćirić. U "Prvom maju" radi oko 1.500 radnika.

















