Izvor: Nezavisne Novine, 11.Mar.2016, 21:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hezbolah proglašen terorističkom organizacijom

KAIRO - Arapska liga proglasila je libansku militantnu grupu Hezbolah terorističkom organizacijom, javila je egipatska novinska agencija MENA.

Agencija javlja da je odluka donesena na današnjem sastanku ministara spoljnih poslova Arapske lige.

Saudijski ambasador u Kairu Ahmed Katan rekao je televiziji "Al arabija" da glasanje nije bilo jednoglasno, jer su Liban i Irak bili uzdržani.

Hezbolah je paravojna i politička organizacija sa korijenima u šiitskoj populaciji, koja je osnovana 1980. godine, od kada se bori protiv izraelske okupacije Libana.

U Siriji se Hezbolah bori na strani sirijskog predsjednika Bašara al Asada.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.