Hapšenje zbog zloupotrebe položaja

Izvor: B92, 29.Apr.2014, 11:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hapšenje zbog zloupotrebe položaja

Niš/Zaječar -- Niška policija uhapsila vlasnika preduzeća "Impeks trgovina" Radišu M.(56) zbog sumnje da je pribavio protivimovinsku korist u iznosu od 15,5 miliona dinara.

Sumnja se da je Radiša u periodu od decembra 2009. do marta 2010. godine preko maloprodajnih objekata "Impeks trgovine" prodao više od 86.000 kilograma šećera, više od 84.000 litara jestivog ulja i više od 16.000 kilograma soli, navode iz policije.

Radiša se sumnjiči da je izvršio krivično >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << delo zloupotrebe položaja odgovornog lica i u toku dana će biti sproveden u nadležno tužilaštvo, napominju iz policije.

Zaječar: Krivične prijave zbog štete oko 11 miliona dinara

Službena lica Odeljenja kriminalističke policije Policijske uprave u Zaječaru su danas, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Zaječaru, podnela krivičnu prijavu protiv odgovornih lica DOO "Kolubara" Mionica i to protiv Č.B. (60) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo prevara i zloupotreba položaja odgovornog lica.

Krivične prijave su, takodje, podignute i protiv M.D.(47) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo falsifikovanje službene isprave, obojica iz Beograda, kao i protiv Z.P.(45), iz Niša zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo falsifikovanje službene isprave.

Osumnjičeni se terete za zloupotrebe prilikom izgradnje javne garaže sa pijacom i rekonstrukcije ulica Radničke i Kursuline u Zaječaru, saopštila je danas Policijska uprava Zaječar.

Izvršenjem krivičnih dela, Zaječaru je pričinjena šteta od više od 11.000.000 dinara, navodi se u saopštenju.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Uhapšen zbog sumnje da je prodao robne rezerve

Izvor: Mondo, 29.Apr.2014

Niška policija uhapsila je vlasnika preduzeća "Impeks trgovina" Radišu M.(56) iz Niša zbog sumnje da je prodao robu..

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.