Hapšenja zbog napada na ambasadu SAD

Izvor: RTS, 02.Feb.2013, 19:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hapšenja zbog napada na ambasadu SAD

Tri osobe povezane sa bombaškim napadom na ambasadu SAD, uhapšene u Istanbulu i Ankari. Revolucionarna narodna oslobodilačka partija preuzela odgovornost za napad.

Turske vlasti uhapsile su tri osobe u Istanbulu i Ankarikoje su povezane sa jučerašnjim bombaškim napadom na ambasadu SAD u Ankari, javila je turska državna televizija TRT.

Ranije danas, odgovornost za napad u kojem su poginule dve osobe preuzela je levičarska grupa Revolucionarna narodna oslobodilačke >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << partija, prenosi Rojters.

"Naš ratnik Alisan Sanli se 1. februara 2013. žrtvovao, ušavši u ambasadu SAD, koje ubijaju narode širom sveta", navodi se u saopštenju.

U napadu bombaša samoubice na ulazu u ambasadu SAD u Ankari juče su poginule dve osobe, napadač i radnik obezbeđenja, dok je jedna žena teško povređena.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.