Hapšenja zbog mita u Veterinarskoj inspekciji

Izvor: Mondo, 03.Feb.2018, 12:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hapšenja zbog mita u Veterinarskoj inspekciji

Policija je uhapsila dve osobe, osumnjičene da su kao zaposlene u Veterinarskoj inspekciji Raškog okruga u Kraljevu počinile krivično delo primanje mita u saizvršilaštvu.

Foto: Guliver/Getty Images, Thinkstock

Uhapšeni su odgovorno lice Veterinarske inspekcije Raškog upravnog okruga S.Z.(1968) i veterinarski inspektor D.R. (1968), saopšteno je iz MUP-a.

Postoje osnovi sumnje da su S.Z. i D.R. od odgovornog lica jedne preduzetničke radnje za čišćenje >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << objekata i ostale usluge u poljoprivredi, zahtevali i primili 400.000 dinara i 300 evra, kako ne bi obavili inspekcijski nadzor u vezi sa zbrinjavanjem pasa lutalica, što su bili u obavezi da učine.

Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati nakon čega će biti privedeni Višem javnom tužilaštvu u Kragujevcu.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.