Haos u Jemenu, poginulo 35 ljudi

Izvor: RTS, 06.Jul.2014, 17:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Haos u Jemenu, poginulo 35 ljudi

U sukobima šiitskih pobunjenika i pripadnika plemena povezanih sa vladom u severnom delu Jemena poginulo je 35 ljudi, a 40 je ranjeno, rekao je jemenski bezbednosni zvaničnik.

Šiitski pobunjenici iz grupe Havti bore se protiv pripadnika Hašida, plemena iz najvećeg plemenskog udruženja u Jemenu, koje podržava jedna vojna jedinica, prenosi Beta.

Zvaničnici su naveli da je 15 vojnika i 20 pobunjenika poginulo za dva dana borbi koje su počele u petak oko grada >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Amrana, severozapadno od glavnog grada Sane.

Vojne jedinice borile su se zajedno sa pripadnicima plemena, dok su vojni avioni bombardovali pobunjenike koji su pokušali da napadnu vojnu bazu u subotu uveče, rekao je neimenovani zvaničnik.

U Jemenu deluje grupa bliska Al Kaidi, separatisti na jugu, a Havti su se pobunili na severu.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

35 poginulo, 40 ranjeno u sukobima u Jemenu

Izvor: Radio 021, 06.Jul.2014

U sukobima šiitskih pobunjenika i pripadnika jednog plemena povezanih s vladom, u severnom delu Jemena je poginulo 35 ljudi, a 40 je ranjeno.

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.