Izvor: NoviMagazin.rs, 22.Okt.2015, 10:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gujon: Ulazak Kosova u Unesko bila bi velika nepravda

Ulazak Kosova u Unesko bila bi velika nepravda, izjavio je osnivač i direktor humanitarne organizacije "Solidarnost za Kosovo" Arno Gujon iz Francuske, navodeći da je bitno da se Srbija bori da to spreči.

Gujon je za list "Alo" rekao da su albanski ekstremisti 2004. palili i rušili crkve i manastire i hteli su da prognaju sve Srbe sa Kosova, a da je danas na delu prisvajanje svega što je hrišćansko i srpsko i pokušaj >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << da se srpska kulturna baština proglasi albanskom.

"Najveći problem u celoj priči je to što sada orgroman broj Albanaca misli da su oni izgradili Visoke Dečane i druge srpske dragulje i da su Srbi, u stvari, uzuropatori. Deca čak to uče u školi", rekao je Gujon, koji je ove godine dobio srpsko državljanstvo.

Bitno je, kaže, za Srbiju da se bori i navodi da Srbija ima mudru politiku, a da strane diplomate velikih sila koje se zalažu za prijem Kosova u Unesko znaju svu istinu o Kosovu.

"Znaju ko su vladari Kosova, njihovu prošlost, znaju za pogrome i uništenje srpske baštine, svesni su da je sve što je učinjeno Srbiji i Srbima sa aspekta međunarodnog prava i morala neoprihvatljivo, ali oni ne za to ne mare", kaže Gujon.

Gujon kaže da je njegova humanitarna organizacija "Solidarnost za Kosovo" pokušala da utiče na javnost u Francuskoj, da je pisala saopštenja, izveštavala o svemu što se dešava na Kosovu, ali da nijedan medij to nije preneo.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.