Izvor: Blic, 06.Apr.2014, 15:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gugl platio kaznu od milion evra zbog snimanja
Gugl je platio milion evra kazne naloženo od strane Agencije za zaštitu privatnosti Italije nakon pritužbi kako njihovi automobili koji su korišteni za snimanje Street View servisa nisu bili jasno označeni.
Problem se odnosi na snimanja 2010. godine kada u nekim slučajevima automobili ove kompanije nisu bili potpuno prepoznatljivi, odnosno u nekim situacijama osobe u blizini automobila nisu bile svesne toga da ih snimaju.
U Guglu ističu da su u međuvremenu ispunili sve zahteve italijanskih regulatornih tela, odnosno jasno su označili sve automobile i u lokalnim medijima objavili detalje o tome gde će se kretati automobili.
Najčitanije SADA:
Gugl platio milion evra kazne zbog snimanja
Izvor: Radio 021, 06.Apr.2014
Gugl je platio milion evra kazne koju je naložila Agencija za zaštitu privatnosti Italije nakon pritužbi kako njihovi automobili koji su korišćeni za snimanje "Street View" servisa nisu bili jasno označeni.








