Gradonačelnica zabranila držanje migranata u zatvoru

Izvor: B92, 07.Sep.2018, 07:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gradonačelnica zabranila držanje migranata u zatvoru

Zatvor u američkom gradu Atlanti neće više preuzimati migrante koje su uhapsile federalne vlasti, izjavila je gradonačenica Kejša Lans Botoms.

Ona je objasnila da je to najbolji način da se demonstrira protivljenje administracije ovog grada sadašnjoj "nehumanoj" nacionalnoj imigracionoj politici.

Gradonačelnica Kejša Lans Botoms potpisala je izvršnu naredbu zatvoru u Atlanti kojom zabranjuje prihvatanje uhapšenih od strane carinske i imigracione službe SAD.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Do sada ih je ovaj zatvor primao po sporazumu sa maršalskom službom SAD.

"Obzirom da je naš rad usmeren na ostvarenje vizije o Atlanti kao gostoljubivom i inkluzivnom mestu, sa jednakim mogućnostima za sve, neprihvatljivo je za naš grad da bude saučesnik u nehumanoj imigracionoj politici koja vodi razdvajanju stotina porodica na južnoj granici SAD", izjavila je gradonačelnica.

Dok se ne promeni imigraciona politika odbijanje držanja federalnih zatvorenika je jedini način da Atlanta živi u skladu sa "tradicijom saosećanja i tolerancije", objasnila je Botoms.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.