Finska dobila novu vladu

Izvor: RTS, 24.Jun.2010, 13:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Finska dobila novu vladu

Ubedljivom većinom glasova finski parlament izglasao poverenje novoj vladi premijerke Mari Kivinemi. Vlada nastavlja dosadašnju politiku koalicione vlade "stezanje kaiša", poručila premijerka.

Finski parlament, kako se i očekivalo, izglasao je velikom većinom glasova poverenje novoj vladi premijerke Mari Kivinemi. Koaliciona vlada dobila je 118 glasova podrške, 66 poslanika je glasalo protiv, a 15 je bilo odsutno.

Ovim je završen proces rekonstrukcije vlade koji >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je počeo 18. juna, kada je premijer Mati Vanhanen podneo ostavku iz zdravstvenih razloga.

Kiviniemijeva je dobila podršku većine u utorak i tokom istog dana je položila zakletvu.

U novoj vladi nema mnogo promena u odnosu na prethodnu, a biće na dužnosti manje od godinu dana, do parlamentarnih izbora 2011. godine.

Kiviniemijeva, predstavnica Partije centra, najveće parlamentarne stranke, izjavila je da će nastaviti dosadašnju koalicionu politiku "stezanja kaiša" kako bi se otklonile posledice prošlogodišnje recesije.

Opozicione stranke već kritikuju novu vladu zbog toga što će izbegavati donošenje važnih odluka pred parlamentarne izbore narednog proleća.

Kiviniemijeva je druga žena na čelu finske vlade. Poslanica je već 15 godina, a 2005. godine imenovana je za ministarku za javnu upravu i lokalnu samoupravu.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.