Ferveks povučen iz prodaje

Izvor: Vesti-online.com, 30.Maj.2013, 18:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ferveks povučen iz prodaje

Lekovi Ferveks za decu i Ferveks za odrasle privremeno su povučeni sa srpskog tržišta iz predostrožnosti posle informacije da je kod leka "Fervex Adult Raspberry", koji se kod nas ne prodaje, "ustanovljeno odstupanje prilikom mikrobiološkog ispitivanja".

Ferveks za odrasle bez šećera i dalje u prodaji

Kompanija "Pharma Swiss Srbija" saopštila je da je privremeno povukla iz prometa lekove Ferveks za odrasle i Ferveks za decu proizvođača Bristol-Myers Squibb. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Posle obaveštenja dobijenog od kompanije da je tokom rutinskog ispitivanja leka ustanovljeno odstupanje prilikom mikrobiološkog ispitivanja, doneta je odluka o privremenom povlačenju iz prometa svih serija lekova Ferveks za odrasle i Ferveks za decu, radi dodatnih analiza.

 

"Napominjemo da na tržištu Republike Srbije lek 'Fervex Adult Raspberry' nije registrovan i ne nalazi se u prometu, ali je sličnog sastava kao lekovi navedeni u saopštenju proizvođača, te je kao dodatna mera predostrožnosti doneta dobrovoljna odluka o njihovom privremenom povlačenju sa tržišta Srbije", ističe kompanija "Pharma Swiss Srbija".

 

Prema saopštenju, "na navedene lekove nisu registrovane prijave neželjenih reakcija, niti je bilo prijavare reklamacija u vezi sa ovim događajem". Ferveks za odrasle bez šećera i dalje je u redovnoj prodaji, navodi se na kraju saopštenja.

Nastavak na Vesti-online.com...



Povezane vesti

Ferveks privrememo povučen iz prodaje

Izvor: 025info.rs, 31.Maj.2013, 13:46

Lekovi Ferveks za decu i Ferveks za odrasle privremeno su povučeni sa srpskog tržišta iz predostrožnosti posle informacije da je kod leka "Fervex Adult Raspberry", koji se kod nas ne prodaje, "ustanovljeno odstupanje prilikom

Nastavak na 025info.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.