Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 31.Maj.2011, 21:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Federer protivnik Đokovića u polufinalu Rolan Garosa
PARIZ -
Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u polufinale gren-slem turnira u Rolan Garosu pošto je danas u četvrtfinalu savladao Francuza Gaela Monfisa sa 3:0 u setovima - 6:4, 6:3, 7:6 (7:2).
Federer će u borbi za finale igrati protiv Srbina Novaka Đokovića, koji se među četvoricu najboljih probio bez borbe, nakon što >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << mu je Italijan Fabio Fonjini predao meč zbog povrede.
Duel između Đokovića i Federera iščekuje se sa ogromnim zanimanjem, jer bi srpski teniser pobedom u tom meču i plasmanom u finale preuzeo od Španca Rafaela Nadala svetsku poziciju broj jedan.
Protiv legendarnog Federera, osvajača 16 gren-slem titula, Đoković je do sada odigrao 22 meča, a Švajcarac je uspešniji i vodi rezultatom 13:9.
Međutim, poslednja tri ovogodišnja duela pripala su Srbinu, sva tri na tvrdoj podlozi. Đoković je pobedio Federa u polufinalu Australija Opena (7:6, 7:5, 6:4) i Indijan Velsa (6:3, 3:6, 6:2) i u finalu Dubaija (6:3, 6:3).
Nezadrživi srpski teniser ove sezone ima fantastičnu seriju od 41 pobede zaredom.
Pogledaj vesti o: Novak Đoković finale, Novak Đoković, Federer
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Na Olimp preko Federera!
Izvor: Sportske.net, 31.Maj.2011
Na putu do prvog mesta, u najvažnijem meču karijere, Novak Đoković će igrati protiv Rožera Federera. Švajcarac dobio danas Gaela Monfisa.
Federer: Jedva čekam meč protiv Novaka velikog
Izvor: S media, 01.Jun.2011, 00:38
Svojevremeno najbolji teniser sveta, Rodžer Federer, optimista je pred duel sa Novakom Đokovićem u polufinalu Rolan Garosa.
Đoković favorit za sva četiri Gren slema
Izvor: Sportski Žurnal, 01.Jun.2011
Neverovatna serija pobeda Novaka Đokovića “naterala” je kladionica da proglase Srbina za prvog favorita na svim turnirima do kraja sezone! Ovaj podatak svakako predstavlja iznenađenje, jer je poznato koliko je teško odražati vrhunsku formu tokom cele sezone. Ipak, vodeće svetske kladionice...














