Evo šta rade srpski ministri bez portfelja

Izvor: Mondo, 18.Jul.2017, 13:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Evo šta rade srpski ministri bez portfelja

Premijerka Srbije Ana Brnabić potpisala je odluku kojima se ministrima u vladi bez portfelja određuju zaduženja, objavljeno je u Službenom glasniku od 14. jula.

Foto: Tanjug/Arhiva

Prema toj odluci, ministarka bez portfelja Slavica Đukić Dejanović biće zadužena da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji aktivnosti u oblasti demografske i populacione politike, a naročito za razvoj i primenu posebnih programa demografske politike u oblastima >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << na teritoriji Srbije sa niskom stopom nataliteta.

Đukić Dejanović biće zadužena da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji aktivnosti u oblasti politike nataliteta, kvaliteta života i produžetka života, reproduktivnog zdravlja, unutrašnjih migracija, kao i da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji izrade nacionalnih dokumenata i pripreme kampanja vezanih za demografsku politiku.

Ministar bez portfelja Nenad Popović zadužuje se da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji aktivnosti u oblasti inovacija i tehnološkog razvoja, koje podrazumevaju sve aktivnosti usmerene na primenu naučnih saznanja, tehničkih i tehnoloških znanja, inventivnosti i pronalazaštva.

Njegovo zaduženje biće i da usmerava i usklađuje rad i Fonda za inovacionu delatnost, kao i da prati i utvrđuje tok realizacije svih projekata od interesa za Vladu Srbije u oblasti inovacija i tehnološkog razvoja.

Zaduženje Milana Krkobabića, ministra bez portfelja biće da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji aktivnosti u oblasti regionalnog razvoja južnog dela Srbije, a naročito za Nišavski, Toplički, Pirotski, Jablanički i Pčinjski okrug.

Njegov zadatak će biti, navodi se u odluci, da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji aktivnosti u oblasti rada javnih preduzeća čiji je osnivač Republika Srbija, a naročito u oblasti rada javnih preduzeća i privrednih društava odbrambene industrije.

Biografije ministara: Oni će voditi Srbiju (FOTO)

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.