Izvor: B92, 22.Okt.2012, 14:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Eštonova u poseti Bliskom istoku
Brisel -- Visoka predstavnica EU Ketrin Ešton počinje petodnevnu posetu Bliskom istoku tokom koje će boraviti u Libanu, Izraelu i na palestinskim teritorijama.
Eštonova će tokom posete Bliskom istoku obići i izbeglički kamp na severu Jordana. To je njena prva poseta kampu Zatari, u kojem je 36.000 sirijskih izbeglica.
Tokom boravka u Jordanu, Ketrin Ešton će danas u Amanu razgovarati s kraljem Abdalahom Drugim i šefom diplomatije Naserom Džavdehom.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Eštonova će sutra posetiti Bejrut, gde su izbili sukobi nakon ubistva šefa obaveštajne službe Višama el Hasana u petak.
Visoka predstavnica EU posetiće u sredu Izrael, gde će razgovarati s predsednikom Šimonom Peresom, premijerom Benjaminom Netanjahuom i ministrom odbrane Ehudom Barakom, a potom i s palestinskim premijerom Salamom Fajadom.
Susret Ketrin Ešton s palestinskim predsednikom Mahmudom Abasom predviđen je za četvrtak.
EU i Izrael nisu uspeli da prevaziđu nesaglasja o izraelskim naseljima na palestinskim teritorijama. EU smatra da su nelegalna naselja u istočnom Jerusalimu što Izrael odbacuje pošto Jerusalim smatra svojim glavnim gradom.
Eštonova u poseti Bliskom istoku
Izvor: Akter, 22.Okt.2012
Visoka predstavnica EU Ketrin Ešton počinje petodnevnu posetu Bliskom istoku tokom koje će boraviti u Libanu, Izraelu i na palestinskim teritorijama










