Erdogan: Turska će nastaviti da pruža podršku BiH

Izvor: Blic, 01.Apr.2014, 14:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Erdogan: Turska će nastaviti da pruža podršku BiH

Premijer Turske Režep Tajip Erdogan je u telefonskom razgovoru sa predsedavajućim Predsedništva BiH Bakirom Izetbegovićem naveo da će njegova zemlja nastaviti da pruža podršku Bosni i Hercegovini (BiH).

Izetbegović je Erdoganu čestitao na ubedljivoj pobedi Partije pravde i razvoja (AKP) na lokalnim izborima održanim u nedelju u Turskoj.

Izetbegović je izrazio uverenje da će izborna pobeda Erdoganove Partije pravde i razvoja dati snažan zamah Vladi Turske >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da nastavi političke i ekonomske uspehe, koji će rezultirati daljim jačanjem Turske na unutrašnjem i globalnom planu.

Razmenjena su i mišljenja o aktuelnoj situaciji u BiH i Turskoj, a Erdogan je ponovio čvrsto opredeljenje Turske da nastavi sa snažnom podrškom BiH u ekonomskom razvoju i evroatlantskim integracijama.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.