Izvor: Nezavisne Novine, 24.Jan.2015, 19:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Erdoan: Brisel da dokaže da nije islamofob
ISTANBUL - Turski predsjednik Redžep Tajip Erogan izjavio je da EU mora da prihvati Tursku kao svog člana i time dokaže da nije "islamofobski hrišćanski klub", piše danas "Hurijet".
Na konferenciji za novinare tokom posjete Džibutiju turski predsjednik je rekao da je protiv terorizma i masovnog ubijanja muslimana u regionalnim sukobima i građanskim ratovima.
On je rekao da Turska nikad neće tolerisati teroriste, koji mogu da zastupaju različite religije. >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine <<
"Testiramo Evropu. Da li će Evropa biti u stanju da prihvati Tursku, čiji su narod muslimani? Ako se protivite islamofobiji onda morate da prihvatite Tursku u EU", rekao je on.
On je podsjetio da je Turska članica NATO, Organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj /OECD/ i drugih organizacija.
"Zašto je onda ne prihvatite u EU? Problem je sigurno negdje drugo. Turska je sada jaka zemlja i neće doći na prag EU da moli za članstvo", kaže Edogan.
Erdoan je upozorio da će Turska, ako ne bude članica EU, onda slijediti drugi put.
Nastavak na Nezavisne Novine...












