Eksplozije u dve pošte u Amsterdamu, u pitanju pismo-bomba?

Izvor: B92, 12.Feb.2020, 10:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Eksplozije u dve pošte u Amsterdamu, u pitanju pismo-bomba?

Amsterdam -- U poštama u Amsterdamu i mestu Kerkrade, na jugu Holandije, danas su odjeknule eksplozije.

Policija sumnja da je u oba slučaja u pitanju pismo-bomba.

Prema prvim informacijama policije, niko nije povređen, prenosi Rojters. Prva eksplozija ođeknula je u pošti u Amsterdamu, nešto pre osam sati po lokalnom vremenu, a 10 minuta kasnije stigla je ekipa hitne pomoći.

Ubrzo nakon toga, isto se dogodilo i u centru za sortiranje pošte u mestu Kerkrade. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Za sada nije poznato da li su ove dve eksplozije povezane, preneo je portal "nltimes", pozivajući se na lokalnu policiju.

Kako se navodi, na licu mesta su stručnjaci za eksplozivne naprave. Holandska policija istražuje niz slučajeva pisma-bombi od 3. januara koje je, kako pretpostavljaju, poslala ista osoba.

Prethodno su na meti bile benzinske stanice, hoteli, garaže, kancelarije agenata nekretnina.

Nijedna od tih pošiljki, međutim, nije eksplodirala.

Iznuda je motiv za slanje pisma-bombi, koje su jutros eksplodirale u dve pošte u Holandiji, saopštila je policija.

U saopštenju se navodi da su potvrđene ranije sumnje da su eksplozije u poštama u Amsterdamu i mestu Kerkrade, na jugu Holandije, izazvala pisma-bombe.

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

DVOSTRUKA EKSPLOZIJA u pošti u Amsterdamu

Izvor: Blic, 12.Feb.2020

Jutros se dogodila dvostruka eksplozija u poštama u Holandiji, javio je RT. Na licu mesta su policija, vatrogasci i hitna pomoć. Sumnja se da je u pitanju paket-bomba.

Nastavak na Blic...

DVE EKSPLOZIJE U HOLANDIJI: Pošte bile mete, sumnja se na PISMO-BOMBU (FOTO, VIDEO)

Izvor: Kurir, 12.Feb.2020

Eksplozije su odjeknule jutros u dve pošte u dva različite grada u Holandiji u razmaku od pola sata. Policija sumnja da je u pitanju pismo-bomba.

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.