Eksplozija bojlera uništila ceo stan

Izvor: Studio B, 04.Jan.2012, 20:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Eksplozija bojlera uništila ceo stan

Kako izgleda kada eksplodira bojler u stanu, najbolje govori primer od pre dva dana iz Mirijevskog bulevara. Stan na trećem spratu u potpunosti je uništen, a od siline eksplozije uništena su čak i ulazna vrata zgrade.

Vatrogasci, ali i majstori upozoravaju da je neophodno redovno proveravati ventile na bojlerima, ali i druge električne aparate, kao i instalacije.

Izgleda nestvarno, ali sve ovo izazvala je eksplozija bojlera. Dvoje ljudi koji su se u tom trenutku >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << nalazili u njemu, na sreću lakše su povređeni pošto su ih u trenutku eksplozije zatrpale stvari. Oni sada nemaju gde, pa spavaju kod komšija. Kažu, njihov bojler bio je star tri godine i do sada nisu imali problema sa njim.

Komšije kažu da su u pripravnosti i da posle nesreće, redovno proveravaju svoje bojlere. Uništen stan, razvaljena komšijska i ulazna vrata u zgradu, kao i polomljena stakla na svetlarniku. Dovoljno da se zapitate kada ste poslednji put pozvali majstora da promeni ventil ili očisti kamenac iz bojlera.

U prodavnici elektromaterijala kažu da pre svega treba voditi računa o tome šta kupujete. Iako se eksplozije bojlera u Beogradu dešavaju retko, vatrogasci kažu da je neophodno redovno proveravati ispravnost električnih uređaja.

Vatrogasci apeluju da se osim bojlera, redovno proveravaju i ostali električni aparati, kao i instalacije, pošto je 50 odsto požara u Beogradu uzrokovano njihovom neispravnošću.

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.