EVRODŽEKPOT: Nemac uzeo rekordnih 46 miliona evra

Izvor: Kurir, 13.Apr.2013, 21:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EVRODŽEKPOT: Nemac uzeo rekordnih 46 miliona evra

Stanovnik, čije se ime ne navodi, živi u regionu Rajna-Majna, a pogodio je kombinaciju sedam brojeva i postao pobednik Evrodžekpota (Eurojackpot) koji se igra u 14 zemalja Evrope

BERLIN - Jedan 30-godišnji stanovnik nemačke savezne pokrajine Hesen postao je milioner, osvojivši na lotou 46 miliona evra, saopštila je kompanija „Loto Hesen“ u Visbadenu.

Stanovnik, čije se ime ne navodi, živi u regionu Rajna-Majna, a pogodio je kombinaciju sedam brojeva >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << i postao pobednik Evrodžekpota (Eurojackpot) koji se igra u 14 zemalja Evrope.

Tačan iznos dobitka je 46.079.338 evra.

Prvo izvlačenje Evrodžekpota organizovano je marta 2012, a igrači traba da pogode pet brojeva od jedan do 50 i dva dodatna broja od jedan do osam.

Najveći do danas dobitak - 45,3 miliona evra, na teritoriji Nemačke bio je registrovan 2007. godine, ali ga je podelilo troje nemačkih državljana koji su pogodili pravu kombinaciju, navodi Itar-Tas s.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.