Izvor: Mondo, 04.Dec.2017, 17:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"EU pažljivo posmatra jug Srbije"
Ambasador EU u Srbiji Sem Fabrici izjavio je danas u Bujanovcu da Evropska unija pažljivo posmatra jug Srbije.
Foto: Mondo/ Goran Sivački, ilustracija
Fabrici smatra da je veoma važno da se nastavi sa sprovođenje Plana od sedam tačaka koji je na predlog albanskih partija iz Bujanovca i Preševa, Vlada Srbije usvojila u junu 2013.godine.
Fabrici je posle sastanka sa predsednikom opštine Bujanovac Šaipom Kamberijem rekao da će Evropska >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << unija podržati primenu Plana od sedam tačaka i nastavak dijaloga između Vlade Srbije i albanskih političkih predstavnika iz Bujanovca i Preševa.
"Ovo je moja prva poseta Bujanovcu i drago mi je što mogu da čujem različita mišljenja. Sa velikom pažnjom EU posmatra politički razvoj na ovom području i jako je bitno da se nastavi sa poštovanjem prava nacionalnih manjina. U širem smislu u EU smo svi mi nacionalne manjine i moramo raditi na tome da stvorimo takvo okruženje da se svi osećaju poštovano i kao da su kod kuće", kazao je Fabrici.
Zastave Albanije u Bujanovcu i Preševu
Fabrici je rekao da je "to što je za Dan opštine Bujanovac izabran 9. maj, pokazuje da je taj grad posvećen ulasku u Evropsku uniju, jer je to važan dan za EU" - Dan Evrope.
Predsednik Opštine Bujanovac Šaip Kamberi rekao je novinarima da je lokalna samouprava posvećena razvoju opštine i unapređenju prava manjina, i da zna da je sve to moguće ostvariti u procesu evrointegracija.
"Zatražio sam od ambasadora da ohrabri Vladu Srbije da pospeši realizaciju Plana od sedam tačaka, koji je posvećen unapređenju prava Albanaca, na osnovu domaćeg zakonodavstva kao i zakonodavstva Evropske unije, kako bi se stvorila situacija u kojoj bi se manjine osećale lagodno i mogle da ostvaruju svoja prava", rekao je Kamberi.
Deca u Srbiji neće učiti da je Adem Jašari heroj
Kamberi je rekao i da je lokalna vlast zainteresovana za novi program Evropske unije, EU-Pro, sa čijom se realizacijom počinje u 2018. godini, a preko koga će biti moguće dobiti bespovratna sredstva iz fondova EU za unapređenje života građana opštine Bujanovac.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija
Fabrici: EU pažljivo posmatra jug Srbije
Izvor: NoviMagazin.rs, 04.Dec.2017
Ambasador Evropske unije u Srbiji Sem Fabrici izjavio je danas u Bujanovcu da Evropska unija pažljivo posmatra jug Srbije, i smatra da je veoma važno da se nastavi sa sprovođenje Plana od sedam tačaka koji je na predlog albanskih partija iz Bujanovca i Preševa, Vlada Srbije usvojila u junu 2013.godine...Fabrici...






