Izvor: RTS, 07.Maj.2013, 15:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EU jedan od najznačajnijih partnera Srbije
Srbija najvažnija pitanja svoje budućnosti rešava dijalogom i diplomatskim sredstvima, rekao predsednik Tomislav Nikolić i poručio da je Evropska unija bez sumnje jedan od najznačajnijih partnera naše zemlje.
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić poručio je da Srbija najvažnija pitanja svoje budućnosti rešava dijalogom i diplomatskim sredstvima, a da je >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << EU bez sumnje jedan od njenih najznačajnijih partnera.
"EU je bez sumnje jedan od najznačajnijih partnera Srbije u ovom trenutku, jedan od naših najvećih investitora i donatora i jedan od prioriteta naše spoljne politike, a u zemljama EU živi i najveći broj srpskih iseljenika. Mi smo prirodno upućeni jedni na druge u političkom, ekonomskom, kulturnom i svakom drugom smislu", naveo je Nikolić na prvom skupu Romske interparlamentarne organizacije.
Nikolić je u Skupštini rekao da na tom putu Srbija čini odlučujuće napore da unapredi svoj položaj, doprinoseći miru, bezbednosti, saradnji i održivom razvoju regiona.
Predsednik Nikolić se osvrnuo i na značaj Romske interparlamentarne organizacije, istakavši da ona svakako ima svoje mesto u ostvarenju strateških ciljeva Srbije.
Nikolić je napomenuo da je romska populacija sastavni deo našeg društvenog i nacionalnog bića i kulturnog ambijenta, kao i nezaobilazni deo naše socio-političke stvarnosti, a da ta populacija u Srbiji uživa sva prava civilizovanog i demokratskog društva.
Primer su, kako je rekao, pripadnici Roma koji su kao poslanici i inicirali skup u Skupštini Srbije.
"Ovim današnjim skupom Srbija pokazuje posvećenost boljem životu svakog svog građanina, bez obzira na nacionalnost, boju kože, političko i svako drugo opredeljenje", rekao je Nikolić.
Pogledaj vesti o: Tomislav Nikolić
EU jedan od najznačajnijih partnera
Izvor: RTV Pink, 07.Maj.2013
. . . Srbija najvažnija pitanja svoje budućnosti rešava dijalogom i diplomatskim sredstvima, rekao predsednik Tomislav Nikolić i poručio da je Evropska unija bez sumnje jedan od najznačajnijih partnera naše zemlje.








