Izvor: B92, 17.Okt.2013, 17:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Džuba: Deca poginula od granate
Džuba -- Petoro dece poginulo je u eksploziji zaostale granate dok su tražili metalni otpad u glavnom gradu Južnog Sudana, Džubi.
Kako je preneo BBC, deca su tražila metalni otpad u napuštenoj vojnoj kasarni, saopštio je portparol vojske Južnog Sudana.
Neeksplodirane granate i mine ostaju i dalje veliki problem u Južnom Sudanu nakon decenija građanskog rata, podseća BBC.
Operacije raščišćavanja eksplozivnih naprava su u toku u više područja, ali svake >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << godine od njih strada više ljudi.
Poginula deca su bila starosti između 10 i 14 godina, naveo je vojni portparol, pukovnik Filip Aguer.
Južni Sudan je stekao nezavisnost 2011. nakon dugog konflikta sa severom, ali ostaje jedna od najnerazvijenijih zemalja na svetu.
Južni Sudan, deca poginula od zaostale granate
Izvor: RTS, 17.Okt.2013
U Južnom Sudanu pogunulo petoro dece, kada je eksplodirala granata dok su tražili metalni otpad u nekadašnjoj kasarni...Petoro dece poginulo je u eksploziji zaostale granate dok su tražili metalni otpad u glavnom gradu Južnog Sudana, Džubi...Kako je preneo Bi-Bi-Si, deca su tražila metalni otpad...



