Džonić ponovo negirao krivicu za trostruko ubistvo

Izvor: B92, 14.Mar.2023, 19:19

Džonić ponovo negirao krivicu za trostruko ubistvo

U Višem sudu u Nišu danas je počelo suđenje Goranu Džoniću, optuženom za ubistvo tročlane porodice Đokić iz Aleksinca.

Džonić se i ovoga puta pred sudom izjasnio da nije kriv.

Braniteljka Džonića, Biljana Pešić je novinarima rekla da je tražila antropološko veštačenje video-snimaka, noćnih snimaka vozača i skutera, kako bi se utvrdilo da li je optuženi vozio te noći skuter.

Takođe su predložili veštačenje opšteg zdravstvenog stanja, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da bi se videlo da li je Džonić mogao da izvrši ubistvo na način na koji stoji u optužnici.

Pored toga, Pešićeva je rekla da su tražili ukidanje pritvora Džoniću.

"Danas se krenulo sa suđenjem i ovo je treći put da je optuženi počeo da menja svoje iskaze tražeći pogodan način da isključi krivičnu odgovornost za ono što je uradio. Dokazi koji su prikupljeni u pretkrivičnom postupku i svedočenje današnjih svedoka, imajući u vidu i materijalne dokaze, praktično su u potpunosti anulirali novu odbranu optuženog", rekao je jedan od punomoćnika oštećenih Zoran Vitković.

Dodao je i da optuženi preko svog advokata pokušava da dobije novo veštačenje kako bi pokazao da je praktično neuračunljiv, a o čemu, kako navodi, već postoji veštačenje.

"Optuženi se brani time da je slab sa sećanjem, da prosto ne može neke detalje da objasnio iz iskaza koji je ranije davao, ali praktično može sve detalje koji mu idu u prilog. Svaki detalj koji bi ga opteretio vešto izbegava navodeći da je u međuvremenu oboleo, iznoseći neke nebulozne razloge", zaključio je Vitković.

Dodaje da će, na osnovu dokaza koji su sadržani u spisima predmeta i onima koji će biti izvedeni saslušanjem svedoka u daljem postupku, sasvim biti jasno da je optuženi Džonić izvršio krivično delo koje mu se stavlja na teret.

"Očigledno možete i sami da zaključite da se radi o nečoveku, njega ne možemo čak ni da nazovemo ljudskim bićem", dodaje Vitković.

Suđenje se nastavlja 6. aprila. Džonić je, sem za teško ubistvo, optužen i za nedozvoljenu proizvodnju, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.

Goran Džonić optužnicom se tereti za ubistvo Gorana (57), Gordane (56) i njihove kćerke Lidije (25), 26. septembra 2021. godine.

Istraga u ovom slučaju bila je sprovedena i protiv braće Milošević Aleksandra i Kostadina, drugog Džonićevog sina Milana, ali su oni pušteni iz pritvora i nisu se našli na optužnici.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.