Džihadisti oslobodili više od 200 ljudi

Izvor: Nezavisne Novine, 08.Apr.2015, 16:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Džihadisti oslobodili više od 200 ljudi

Džihadistička grupa "Islamska država" oslobodila je više od 200 pripadnika iračkog manjinskog naroda Jazida, koje su držali više mjeseci, izjavio je komandant kurdskih snaga general Vesta Rasul.

"U provinciji Kirkuk, na sjeveru Irana, dočekali smo 227 Jazida, među kojima ima žena i djece", izjavio je za AFP general Rasul.

Jazidi su se našli na meti pripadnika "Islamske države", koji su zauzeli veći dio teritorije Iraka i Sirije, podsjeća Rojters.

U izvještaju objavljenom prošlog mjeseca Visoki komesarijat UN za ljudska prava naveo je da su u sukobima u Iraku počinjeni zločini protiv čovječnosti, a možda i genocid, posebno nad Jazidima.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.