Izvor: Nezavisne Novine, 13.Mar.2015, 10:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Džihadisti opkoljeni u Tikritu
BAGDAD - Nekoliko hiljada iračkih vojnika opkolilo je pripadnike ekstremne džihadističke organizacije Islamska država u Tikritu.
Nakon prodora u taj grad i oko njega irački komandanti vjeruju da je najveća pobjeda Bagdada nad IS samo pitanje vremena.
"Sada krećemo u drugu fazu plana. Trudimo se da naši gubici budu što manji. Vrijeme je na našoj strani, mi imamo inicijativu", izjavio je juče, 11. dana ofanzive na Tikrit, irački ministar odbrane Halid al-Obeidi. >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine <<
Međutim niko od nadležnih nije iznio podatke o žrtvama od početka do sada najveće ofanzive na Tikrit, glavni grad provincije Salahedin koji se nalazi u rukama džihadista od juna prošle godine.
U međuvremenu, IS je juče objavila audio snimak predstavljen kao govor njenog portparola Abua Muhameda al-Adnanija koji je formalno pozdravio dolazak nigerijske ekstremističke organizacije Boko Haram pod okrivlje IS, navodi AFP.
Boko Haram je u subotu proglasio savezništvo sa IS, ali to je morao formalno prihvatiti vođa IS Abu Bakr al-Bagdadi da bi nigerijska organizacija postala dio "kalifata" IS.
"Objavljujemo dobru vijest o proširenju kalifata na zapadnu Afriku", rekao je Adnani.
U Siriji, čije je dijelove IS takođe zauzela, više od 50 vojnika i džihadista poginulo je u žestokim sukobima u Latakiji, rodnoj provinciji sirijskog predsjednika Bašara Asada.
Nastavak na Nezavisne Novine...















