Izvor: Nezavisne Novine, 01.Apr.2016, 13:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dželat ISIS-a Buldožder se prvi put pojavio bez maske (VIDEO)
MOSUL- Bradati militant Islamske države nadvio se nad zatvorenicima koji su klečali nasred saobraćajnice u iračkom Mosulu prije nego što im je odrubio glave.
Njegova građa otkrila je da to jedino može biti 130 kilograma teško čudovište poznat pod nadimkom 'Buldožder' koji je na glasu kao jedan od najozloglašenijih krvnika islamske države.
Ali Buldožder do sad nikad nije otkrio lice pred kamerama za razliku od mnogih ekstremista koji se nisu libili >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << otkriti svoj identitet.
Za njega se zna samo da je kurdskog porijekla, kao i da su zarobljenici u narančastim odijelima 'u njegovoj milosti'.
Prije nego što je zatvorenicima razrezao vratove, zaprijetio je kurdskim snagama koje napadaju Islamsku državu, kao i kurdskom predsjedniku Masudu Barzaniju.
Nakon što je trećem muškarcu odrubio glavu, s jednom glavom zarobljenika paradirao je naokolo.
Buldožder je dosad obezglavio nekoliko muškaraca i sjekao udove djeci. Jedan 14-godišnji Sirijac po imenu Omar kazao je kako mu je taj džihadist odsjekao ruku i nogu jer je odbio da se pridruži se ISIS-u.
Omar, koji je uhvaćen kako se bori na strani pobunjenika i mučen više od mjesec dana, kazao je kako je Buldožder tada oko sebe okupio velik broj djece koja su gledala amputaciju.
Posljednji propagandni video pojavio se nakon što je Islamska država izgubila dijelove svojih sjedišta u Raki nakon zajedničkog napada Kurda i SAD-a.
(Nn/jutranji)
Nastavak na Nezavisne Novine...










