Izvor: Vesti-online.com, 25.Dec.2017, 00:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Džamić: Spomenik Gagi Nikoliću nije oštećen, naočare na popravci
Nikola Džamić iz Vrnjačke Banje, koji je bio idejni tvorac da čuveni glumac Dragan Gaga Nikolić dobije spomenik u Vrnjačkom parku, rekao je večeras za "Blic" da spomenik nije oskrnavljen, već da su naočare skinute i odnete na doradu nakon što su pre dva meseca bile oštećene.
- Kada se dogodilo da je jedan deo naočara na spomeniku Draganu Nikoliću bio polomljen, anagažovali smo ljude koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << bi to popravili. Međutim, nismo bili zadovoljni kako je to zavareno. Zato smo u dogovoru sa Specijalnom bolnicom ''Merkur'', odlučili da budu skinute i odnete su vajaru, profesoru Dragoljubu Dimitrijeviću, na doradu. To je prava istina - rekao je Džamić za "Blic".
U parku u Vrnjačkoj Banji kod Rimskog izvora 26. oktobta svečano je otkriven spomenik Draganu Nikoliću u rpiridnoj veličini. Nekoliko dana kasnije deo Gaginih naočara, koje je nosio do pred samu smrt, nepoznati počinioci su polomili.
Tada je objašnjeno da su naočare nehotice polomljene, kada se dete u naručju roditelja tokom slikanja uhvatilo za naočare i otkinulo ih, pa ke tak deo spomenika bio na popravci.
Ranije danas portal Kraljevo onlajn javio je da na statui glumca Dragana Gage Nikolića opet nedostaju naočare.
Pogledaj vesti o: Dragan Nikolić
Nastavak na Vesti-online.com...











