Dve osobe poginule na protestima u Iranu

Izvor: Beta, 31.Dec.2017, 11:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dve osobe poginule na protestima u Iranu

Najmanje dve osobe poginule su tokom protesta u Iranu, javila je jutros agencije Mehr, pozivajući na na policijske izvore.Demonstranti su poginuli noćas, na protestu u Dorudu, glavnom gradu provincije Lorestan.Juče je izmedju 50 i 70 studenata protestovalo ispred Teheranskog univerziteta i uzvikivalo slogane protiv vlasti, a više hiljada ljudi protestovalo je i u drugim gradovima Irana.Policija je od četvrtka uhapsila više od 50 učesnika protesta.Demonstracije su najveće u Iranu od protesta posle spornih predsedničkih izbora 2009. godine.Demonstracije u znak solidarnosti održane su i u Parizu i Berlinu.
Pogledaj vesti o: Pariz

Nastavak na Beta...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.