Dve krivične prijave protiv novosadske profesorke

Izvor: TvojPortal.com, 09.Dec.2011, 10:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dve krivične prijave protiv novosadske profesorke

/press online/ Zbog sumnje da je širila govor mržnje preko društvene mreže Fejsbuk (Facebook), tužilaštvo u Beogradu je podnelo zahtev za sprovođenje istrage protiv profesorke engleskog jezika u Srednjoj mašinskoj školi u Novom Sadu Jelene Popović-Ivanović


Portparol Tužilaštva Tomo Zorić rekao je agenciji Beta da je Odeljenje za Visokotehnološki kriminal Višeg Tužilaštva je istražnom odeljenju >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com << Višeg suda u Beogradu podnelo zahtev za sprovođenje istrage za krivična dela ugrožavanja sigurnosti, i izazivanja nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti preko Fejsbuka.
Mediji su 20. septembra objavili da je Popović-Ivanović u komentarima na svom profilu na Fejsbuku pozivala na otvoreno nasilje prema homoseksualcima. "Jeste, pederi su bolesnici i treba ih se kloniti, ignorisati, zanemarivati i ućutkati na sve načine, jer vrše propagandu bolesti!", napisala je ona.
Opširnije

SrbijaNovi Sadfejsbukgovor mrznjemasinska skolanovosadska profesorkadve krivicne prijave

Nastavak na TvojPortal.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta TvojPortal.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta TvojPortal.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.