Izvor: RTS, 13.Maj.2013, 12:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Duško Lopandić ambasador pri EU u Briselu
Dugogodišnji diplomata Duško Lopandić postavljen za novog ambasadora Srbije pri Evropskoj uniji u Briselu. Postavljeni novi ambasadori pri ASEAN-u, u Maleziji, Mađarskoj i Maliju, a opozvani u Grčkoj i Maroku.
Za novog ambasadora Srbije pri Evropskoj uniji u Briselu postavljen je dugogodišnji diplomata Duško Lopandić, objavljeno je >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u novom broju Službenog glasnika.
Ukazima predsednika Srbije postavljeni su i novi ambasadori u Mađarskoj - Rade Drobac, kao i ambasador pri Asocijaciji nacija jugoistočne Azije (ASEAN), sa sedištem u Džakarti - Jovan Jovanović.
Jovanović je istovremeno postavljen i za ambasadora u Maleziji, na nerezidencijalnoj osnovi, sa sedištem u Džakarti, dok će ambasador u Maliju, na nerezidencijalnoj osnovi sa sedištem u Alžiru, biti Miroslav Šestović.
Ukazima predsednika Srbije opozvani su dosadašnji ambasadori Srbije u Grčkoj Dragan Županjevac i Maroku Stanislav Stakić, dok su rešenjima vlade Srbije dužnosti razrešeni dosadašnji generalni konzuli u Cirihu (Švajcarska) Vera Vukićević i Štutgartu (Nemačka) Pero Janković.
Lopandić novi ambasador Srbije pri EU
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Maj.2013
Predsednik Tomislav Nikolić doneo je ukaz o postavljenju Duška Lopandića za ambasadora u stalnoj misiji Republike Srbije pri Evropskoj uniji u Briselu, objavljeno je u Službenom glasniku.








