Donirane vakcine ipak nisu lažne

Izvor: B92, 02.Mar.2021, 14:39

Donirane vakcine ipak nisu "lažne"

Nakon tvrdnji pojedinih bosanskohercegovačkih medija da su vakcine koje je donirala Srbija "lažne", oglasila sa i Agencija za lekove Bosne i Hercegovine.

Ona je danas saopštila da su vakcine Astrazeneke proizvedene u Indiji iste kao i one u Evropskoj uniji.

Građani Srbije i predsednik Aleksandar Vučić donirali su danas Federaciji BiH 5.000, odnosno 10.000 doza vakcina Astrazeneke, a ministarka spoljnih poslova u Savetu ministara BiH Bisera Turković je zatražila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da te vakcine, proizvedene u Indiji, budu dodatno proverene, uz tvrdnje da je reč o cepivima za siromašne, koje je i BiH mogla sama da nabavi.

Pomoćnik direktora za kontrolu lekova u Agenciji za lekove BiH Alija Uzunović je rekao da se formalna provera i davanje odobrenja za upotrebu vakcina u BiH može završiti do kraja ove sedmice.

"Situacija zahteva hitnost i tako ćemo i postupati. Uzorak vakcine je stigao i radimo već na ovom predmetu. Nedostaje nam neka dokumentacija, ali sve će biti završeno u što kraćem vremenu", pojasnio je Uzunović.

Srpski član Predsedništva BiH oštro je kritikovao izjavu Turkovićeve, uz ocenu da je "nepotrebna i glupa" i da ne doprinosi poboljšanju odnosa u regionu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.