Donald Tramp mlađi pred sudom u Njujorku u procesu protiv svog oca

Izvor: VOA, 01.Nov.2023, 16:47

Donald Tramp mlađi pred sudom u Njujorku u procesu protiv svog oca

Sin Donalda Trampa, Donald Tramp mlađi trebalo bi da se popodne pojavi pred sudom u Njujorku i da iskaz u postupku koji se vodi protiv njegovog oca zbog finasnijskih malverzacija. Bivši predsednik SAD je optužen da je lažirao i uvećavao vrednost svoje imovine kako bi obmanuo banke i osiguravajuće kuće. Donald Tramp mlađi je izvršni potpredsednik u Trampovoj organizaciji i takođe je optužen u ovom slučaju. Prvi je od troje Trampove dece koji će se pojaviti pred sudom. Bivši predsednik bi trebalo da svedoči u ponedeljak. Ovaj postupak jedan je od mnogih koji se vode protiv Trampa - koji istovremeno vodi kampanju za Belu kuću i trenutno vodi u odnosu na ostale republikanske rivale. Tužbu je podnela državna tužiteljka Njujorka Letiša Džejms, i u njoj su Tramp, njegovi sinovi Donald i Erik i njihove porodične firme optuženi za naduvavanje vrednosti imovine kako bi dobili bolje uslove kredita. Tramp je negirao da je kršio zakon i više puta optužio tužiteljku Džejms i sudiju Artura Engorona za političku pristrasnost. "Ostavi moju decu na miru, Engorone. Ti si sramota za advokaturu!" napisao je na društvenim mrežama. Trampu je zabranjeno da javno govori o sudskom osoblju, ali je on tu zabranu dva puta prekršio i kažnjen je sa 15.000 dolara. Bivši predsednik nije obavezan da prisustvuje suđenju, ali se povremeno pojavljivao. Protiv njega je svedočio i njegov nekadašnji advokat i desna ruka, Majkl Koen. On se licem u lice suočio sa Trampom na tom ročištu, prvi put otkako su se razišli pre pet godina. Koen je rekao da ga je Tramp navodio da povećava vrednost imovine. Tužilaštvo u ovom slučaju traži kaznu od najmanje 250 miliona dolara, trajnu zabranu Trampu i njegovim sinovima da vode poslove u Njujorku i petogodišnju zabranu za trgovanje nekretninama.

Nastavak na VOA...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

SIN SVEDOČI PROTIV TRAMPA Prvi od njegove dece pristao da se izjasni: Nastavljeno suđenje za prevaru od 250 miliona dolara

Izvor: Blic, 01.Nov.2023

Donald Tramp mlađi, sin bivšeg američkog predsednika, svedoči večeras na suđenju za prevaru u Njujorku.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta VOA. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta VOA. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.