Izvor: Blic, 05.Feb.2014, 14:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dojče Telekom želi da preuzme Telekom Slovenije
Nemačka telekomunikaciona kompanija Dojče telekom želi da preuzme Telekom Slovenije, potvrdili su nemačkom listu Handelsblatu izvori iz slovenačkih vladinih krugova.
Zvaničnih reakcija iz Dojče telekoma (DT) zasad nema, ali stručnjaci u sektoru telekomunikacija ocenjuju da je takva mogućnost realna.
DT je sa svojim firmama ćerkama prisutan kod gotovo svih slovenačkih suseda, piše regionalni portal Seebiz.
Prodajna cena procenjuje se na oko 700 miliona >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << evra. Međutim, prema pisanju nemačkog lista, DT nije jedini zainteresovan za preuzimanje slovenačkog operatera.
Spominju se još i Huavej, Bejn kepital, Aksos i ruski investitori.
Najčitanije SADA:
Nemci žele Telekom Slovenije
Izvor: B92, 05.Feb.2014
Ljubljana -- Nemačka telekomunikaciona kompanija Dojče telekom želi da preuzme Telekom Slovenije, potvrdili su listu Handelsblatu izvori iz slovenačkih vladinih krugova...Zvaničnih reakcija iz Dojče telekoma (DT) zasad nema, ali stručnjaci u sektoru telekomunikacija ocenjuju da je takva mogućnost...








