Dojče Telekom želi da preuzme Telekom Slovenije

Izvor: Blic, 05.Feb.2014, 14:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dojče Telekom želi da preuzme Telekom Slovenije

Nemačka telekomunikaciona kompanija Dojče telekom želi da preuzme Telekom Slovenije, potvrdili su nemačkom listu Handelsblatu izvori iz slovenačkih vladinih krugova.

Zvaničnih reakcija iz Dojče telekoma (DT) zasad nema, ali stručnjaci u sektoru telekomunikacija ocenjuju da je takva mogućnost realna.

DT je sa svojim firmama ćerkama prisutan kod gotovo svih slovenačkih suseda, piše regionalni portal Seebiz.

Prodajna cena procenjuje se na oko 700 miliona >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << evra. Međutim, prema pisanju nemačkog lista, DT nije jedini zainteresovan za preuzimanje slovenačkog operatera.

Spominju se još i Huavej, Bejn kepital, Aksos i ruski investitori.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Nemci žele Telekom Slovenije

Izvor: B92, 05.Feb.2014

Ljubljana -- Nemačka telekomunikaciona kompanija Dojče telekom želi da preuzme Telekom Slovenije, potvrdili su listu Handelsblatu izvori iz slovenačkih vladinih krugova...Zvaničnih reakcija iz Dojče telekoma (DT) zasad nema, ali stručnjaci u sektoru telekomunikacija ocenjuju da je takva mogućnost...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.