Izvor: Studio B, 25.Okt.2015, 15:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dogovorena saradnja policija Srbije i Katara
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Stefanović i premijer Katara Abdulah bin Naser bin Kalifa Al Tani, koji je ujedno i ministar unutrašnjih poslova te zemlje, potpisali su u Dohi dva dokumenta o saradnji dve zemlje.
Oni su se saglasili se da je otvoreno novo poglavlje u odnosima dveju zemalja.
Prvi dokument odnosi se na saradnju policija Srbije i Katara, a drugi na razmenu iskustava naše Kriminalističko-policijske akademije i Policijskog koledža Katara, >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << saopštio je MUP Srbije.
Stefanović i premijer Al Tani iskazali su zadovoljstvo zbog prve posete Kataru predstavnika Vlade Srbije.
Premijer Katara izrazio je interesovanje za trenutnu migrantsku krizu u kojoj se Srbija nalazi, a ministar Stefanović objasnio je da se naša država trudi da zbrine svakog migranta na što humaniji način, iako u Srbiju dnevno uđe najmanje 5.000 izbeglica.
Stefanović je istakao da će hladnije vreme doneti dodatne izazove.
Ministar Stefanović i premijer Al Tani složili su se da sve zemlje moraju da se bore protiv terorizma, jer se na ovu globalnu pretnja može odgovoriti samo putem zajedničke saradnje.
Oni su istakli i da je potrebna intezivnija razmena operativnih informacija, kao i da MUP Srbije može katarskoj policiji da ponudi obuke za pripadnike specijalnih jednica, zatim usavršavanje u oblasti forenzike, obezbeđenja ličnosti i objekata, kao i sportskih dešavanja.
Tokom današnje posete Kataru, ministar Stefanović sastao se i sa generalnim direktorom za bezbednost ove države Sadom Bin Jašim Al Kolaifijem i prvim čovekom Policijskog koledža Katara dr Muhamedom Al Mahani al Marijem.
Tom prilikom sagovornici i domaćini ministra Stefanovića pokazali su veliku zainteresovanost za saradnju sa policijom Srbije i predložili što skoriji dolazak delegacije Katara u Beograd.










